Створити акаунт

Урочище Гаджина

27.03.2016, 13:41
2995
0
Урочище Гаджина
Локація Урочище Гаджина
Регіон Україна / Івано-Франківська
Дата подорожі 12.08.2013


Шпиці - одна з вершин гірського масиву Чорногора (Українські Карпати). Розташована в Верховинському районі Івано-Франківської області, в межах Карпатського національного природного парку.
На південних схилах розкинувся льодовиковий кар, грандіозний за своїми розмірами і красою, який ще називають урочищем Гаджина. Він утворений скелястими схилами гір Шпиці і Ребра. Саме тут, за словами місцевих жителів, похований Олекса Довбуш, провідник повстанців. Тут же в 1878 році був побудований і працював перший в Українських Карпатах притулок для туристів, названий на честь Яна Ґреґоровича, одного із засновників Татранського Товариства в Коломиї.
В урочищі Ґаджина туристи бувають рідко, влітку час від часу сюди заходять пастухи (переважно з найближчого до гори села Бистреця), які пасуть овець, коней і корів.
Як потрапити в урочище Гаджина
Стартова точка маршруту - село Бистрець. Доїхати сюди - вже непроста справа. На дорозі «Верховина-Ворохта» потрібно повернути в селі Ільці в напрямку Красника. Ця дорога веде уздовж Чорного Черемоша, улюбленої річки екстремалів-водників.
Проїхавши близько 8-9 км уздовж Черемоша, потрібно повернути в село Бистрець. Тепер шлях буде йти повз однойменний потік. Транспорт тут ходить дуже рідко, тому, швидше за все, дорогу від Ільців доведеться долати пішки, або наймати уазик. Від повороту від Черемоша вже починається село, але тягнеться воно дуже довго. Майже 8 кілометрів потрібно йти по селу.
З центру села ведуть два промаркованих туристичних маршрути: жовтий і зелений. Жоден з них не веде в Гаджину, тому потрапити туди важко. Зелений маршрут веде на гору Шпиці, і далі на ребро - через полонину Маришевська.
Якщо ж знати стежку, то шлях на пасовище з села Бистрець займе не більше 2-3 години. Орієнтуватися при цьому потрібно на гору Ребра і Шпиці - в котел між ними і потрібно потрапити.

Координати: 48°7'4"N 24°34'44"E (G) (O)

За матеріаламиwww.karpaty.mobi .

Дякуємо Ірині за надані фотографії.
©4ugroup
Ліцензія Creative Commons
Надані фото ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства - Некомерційна 4.0 Міжнародна.

рекламные сети в интернете

Дивіться також:

Коментарі
Мінімальна довжина коментаря - 50 знаків. коментарі модеруються
avatar

Стара форма входу